DTS-30 to wszechstronne urządzenie bazuje na ramie badawczej z hydraulicznym siłownikiem dwustronnego działania o maksymalnej nośności 30 kN. Urządzenie to zostało zaprojektowane tak, aby spełniało wymagania laboratoriów, które chcą badać związane i niezwiązane warstwy konstrukcji drogowych.
Urządzenie sterowane jest zaawansowanym cyfrowym kontrolerem CDAS produkcji Pavetest poprzez oprogramowanie TestLab, w którym moduły testów przygotowane są dla międzynarodowych norm badawczych.
DTS-30 może być rozbudowane o komorę klimatyczną jak i szeroką gamę przystawek i czujników umożliwiając na przeprowadzenie większości badań mieszanek MMA
Podstawowa charakterystyka urządzenia DTS-30
- sztywna, kompaktowa rama 150 kN
- wymagana powierzchnia tylko 140 x 95 cm, włącznie z zasilaczem hydraulicznym i komorą temperaturową
- rama obciążeniowa zabudowana w komorze klimatycznej
- sterowanie przez komputer PC w czasie rzeczywistym
- precyzyjne wykonywanie badania dzięki zintegrowanemu sterowaniu i rejestracji danych z prędkością 200 kHz dla wszystkich kanałów
- niski poziom szumów dla wszystkich kanałów dzięki 64 krotnemu nad próbkowaniu
- 20 bitowa rozdzielczość danych i sterowania
- komunikacja po USB lub Ethernet
- standardowo możliwość kontrolowania 4 osi oraz rejestracji 16 kanałów
Zalety w stosunku do urządzeń konkurencyjnych
Urządzenie DTS-30 posiada serwohydrauliczny siłownik z uszczelnieniem labiryntowym. To uszczelnienie nie posiada zużywających się elementów gumowych dlatego też jest w stanie przetrwać wiele milionów cykli obciążających. Uszczelnienie to także charakteryzuje się bardzo niskim tarciem i tym samym nie nagrzewa się w trakcie pracy. Siłownik ma aż 100 mm skoku.
Siłownik zamontowany jest od dołu. Gwarantuje to szereg zalet dla operatora:
- znacznie łatwiejszy montaż przystawek badawczych (szczególnie belka 4pkt)
- mniejsza powierzchnia urządzenia, pompa zabudowana w urządzeniu
- maksymalnie skrócona długość węży hydraulicznych
Prędkość pompy hydraulicznej kontrolowana jest bezstopniowo przez falownik. Oznacza to, że jeżeli urządzenie nie wymaga zasilania w ciśnienie, lub wymóg jest znikomy, pompa jest zwalniana lub zatrzymywana. Dzięki temu redukowany jest poziom hałasu, generowanego ciepła oraz znacząco redukowane są koszty pracy całego zestawu (energia elektryczna).
Komora temperaturowa składa się z dwóch części. Umożliwia to łatwy demontaż komory do czyszczenia lub serwisu.
Nowa generacja sterownika IMACS/CDAS. Próbkowanie 200 kHz (vs 2.5-5 kHz w urządzeniach konkurencyjnych) zapewnia możliwość 64x nadpróbkowywania danych. Pozwala to na uzyskanie bardzo niskiego poziomu szumów oraz 20 bitową rozdzielczość w całym zakresie skali.
Nowa generacja oprogramowania. W jednym oprogramowaniu znajdują się gotowe szablony testów jak i zaawansowany edytor testów umożliwiający tworzenie własnych, zaawansowanych procedur badawczych. Oprograowanie w języku polskim.